pomoc ukrainie

Samiec

Bari

Wiek: 4 lata

Waga: 15 kg

BARI. Pies, którego losy ważyły się.... nie wiedzieliśmy, czy zostanie
u nas, czy wróci do opiekunki. Po przeprowadzeniu rozmów z jego poprzednim domem, decyzja została podjęta. Jedyna słuszna, aby jego najważniejsze potrzeby zostały zaspokojone. Mamy go! Oficjalnie stał się podopiecznym Fundacji Kejtersi.
Bardzo się cieszymy i zaczynamy szukać domu dla chłopaka. Obecnie przebywa w domu tymczasowym, gdzie jest pod wspaniałą opieką Magdy, która pięknie go socjalizuje i przygotowała wyczerpujący opis dla nowego domu.
Bari to pies torpeda. Średniej wielkości, młody (około 3 lat), przepiękny, w typie sznaucera. Chodzi ładnie na smyczy, reaguje na wiele komend. Chłopak jest sprytny i pojętny więc można go wiele nauczyć. Na razie pięknie wykonuje komendę „Na miejsce” „Zostań” „Siad” „Leżeć”. Słucha opiekuna na spacerze i grzecznie czeka przy wyjściu.
Uwielbia patyki, szarpaki i pięknie się bawi. Jego największy talent to węch, potrafi cały spacer iść z nosem przy ziemi. Wyczuje każdy kawałeczek suchego chleba w trawie i każdą kość w lesie dlatego kaganiec fizjologiczny okazuje się pomocny.
Bari to turkuć podjadek dlatego trzeba będzie popracować nad rezygnacją z jedzonka znalezionego na spacerach. Chętnie wymienia znalezione kości na smakowity kąsek. Jesteśmy pewni, że nosework to będzie jego konik!
Jeżeli chodzi o stosunek do psów to ma swoją psią kumpelę
i świetnie się z nią bawi i komunikuje więc po odpowiednim zapoznaniu, Bari jest super psim kompanem.
Jeśli chodzi o obce psy mijane na spacerach, często zdarza mu się oszczekać, zależy jaki pies i jaka odległość. Mniejsze psy zazwyczaj lubi i chce się z nimi bawić. Z większymi jest różnie i zazwyczaj mocno oszczekuje, czasem się rzuca. Jest to jednak do wypracowania, idzie mu coraz lepiej!
Bari to pies stróżujący, ma zapędy do oszczekiwania gości, czy dźwięku dzwonka, czy pukanie do drzwi. Trzeba z nim popracować również w tym obszarze.
Nie lubi zostawać sam w domu, ale nie występuje u niego reakcja lękowa. Po prostu nie lubi, ale zostawiony w domu, grzecznie czeka i cieszy się na powrót opiekuna jak wybuchający wulkan energii.
Bari uwielbia jazdę autem, jeździ śmiało pociągiem, autobusem
i tramwajem. Był nie raz w miejscach publicznych, w kawiarniach czy na zatłoczonym dworcu. Nie ma z tym najmniejszego problemu. Wejdzie wszędzie, za swoim człowiekiem. To typ psa, który nie jest wielce przytulaśny, szanuje swoją przestrzeń. Oczywiście nie pogardzi wspólnym leżeniem na łóżku.
Dla Bariego najważniejsza jest więź z jednym człowiekiem (tak to wygląda w domu tymczasowym), z tą jedną osobą nawiązuje więź, zaufanie, poczucie bezpieczeństwa. Z takim zapleczem, ten pies jest petardą, chętnym do kontaktu, do pracy.
Bari to odważny, otwarty pies, z którym śmiało będzie można jechać w góry, w las, pracować nad noseworkiem, jeździć na rowerze, ale też odpoczywać na kanapie.
ankieta adopcyjna

lub

Adoptuj wirtualnie

Zaadoptuj psiaka wirtualnie, oferując wsparcie na jego utrzymanie. Wybierz kwotę z opcji poniżej i wpłać darowiznę.

10.00 200.00 

Psie sprawy
Edukujemy i pomagamy

ul. Strzelecka 29A / 39
61-846 Poznań, Polska
KRS: 0000882456

wesprzyj nas

Santander Bank
02 1090 1737 0000 0001 4769 8875
closearrow-circle-o-downellipsis-v linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram